Nokia spolupracuje s Microsoftem při poskytování mobilního vyhledávače

Společnost Nokia zahrnula služby Live Search do své platformy mobilního vyhledávání.

Společnost Nokia oznámila, že uzavřela dohodu se společností Microsoft o integraci služeb Live Search do své platformy mobilního vyhledávání a umožnila tím spotřebitelům přístup na Live Search přímo ze svých multimediálních přístrojů Nokia Nseries a dalších kompatibilních zařízení Nokia S60. Live Search poskytuje ve 14 jazycích špičkové možnosti vyhledávání na internetu se skvělými výsledky, takže spotřebitelé získají mobilní přístup k informacím, které je nejvíce zajímají.

Společnost Microsoft poskytne spotřebitelům prostřednictvím služby Encarta Instant Answers* špičkové možnosti vyhledávání na internetu a také rychlý a snadný přístup jak k běžným informacím, tak i ke specifickým údajům, jako jsou ceny akcií, časy promítání filmů apod. Služba mobilního vyhledávání společnosti Nokia umožňuje uživatelům získávat výsledky vyhledávání rychleji než při použití prohlížeče, pomocí kterého musí nejdříve vyhledat stránku vyhledávání na internetu, protože v mnoha případech budou mít přístup k vyhledávači přímo z menu na displeji.

"Doplněním služby Live Search společnosti Microsoft poskytující špičkové možnosti vyhledávání do naší platformy mobilního vyhledávání jsme umožnili našim zákazníkům využít nové jedinečné a účinné prostředky pro vyhledávání na internetu prostřednictvím multimediálních přístrojů a mnoha dalších mobilních zařízení společnosti Nokia," komentuje Ralph Eric Kunz, viceprezident Multimedia Experiences. "Platforma mobilního vyhledávání se zaměřuje na vytvoření služeb pro uživatele, jež jsou snadno dostupné a optimálně začleněné do systému ostatních funkcí přístroje."

"Těší nás, že můžeme poskytovat špičkové služby Live Search a zlepšit tím možnosti vyhledávání prostřednictvím telefonů Nokia S60," říká John DeVitis, manager výroby služby Live Search pro mobilní telefony společnosti Microsoft Corp. "Služba Live Search nabízí spotřebitelům nebývalé možnosti řídit a uzpůsobit svým potřebám přístup k vyhledávání na internetu a najít okamžité informace, které jim zprostředkuje jejich mobilní přístroj."

Aplikace mobilního vyhledávání by měla být dostupná na vybraných trzích v rámci standardních prodejních balíčků Nokia N80 Edice Internet, Nokia N73, Nokia N93, Nokia N70, Nokia N71, Nokia 6630, Nokia 6680 a Nokia 6681. K dispozici je rovněž ke stažení zdarma pro vybrané modely Nokia S60 na www.nokia.com/mobilesearch.

* Dostupnost služby Encarta Instant Answers se liší v závislosti na daném trhu.

zdroj: tiskové zprávy nokia

></div>

<a name=
Komentáře jsou prozatím uzavřeny, jestli chcete něco říct, zeptat se nebo tak.. použijte v levém menu odkaz "kontakt" a pošlete soukromou zprávu.