Společnost Nokia spouští internetový prohlížeč WidSets, podporující služby Web 2.0 pro mobilní telefony


Společnost Nokia představila WidSets, službu založenou na Web 2.0 a nezávislou na výrobci mobilního telefonu, která automaticky mnohočetně přiřazuje preferované RSS kanály a obsahy vytvářené uživateli. Prohlížeč WidSets společnosti Nokia poukazuje na energii, která stojí za vývojem Web 2.0 - na lidi, obsahy jimi vytvořené a dynamiku sociální sítě. Prohlížeč WidSets ukazuje, jak mobilita obohacuje a usnadňuje použití a požitek z Web 2.0.

"Lidé dnes požadují okamžitý přístup k informacím, proto jsme chtěli, aby všichni uživatelé, počínaje bloggery a konče dodavateli webových služeb, měli automaticky jednoduchý mobilní přístup k webovým obsahům," řekl Dieter May, viceprezident a ředitel Nokia Emerging Business Unit. "Také jsme přesvědčení, že prohlížeč WidSets bude atraktivní i pro nové uživatele, kteří nejsou tak dobře obeznámeni s Web 2.0. Nejjednodušší způsob, jak začít, je navštívit webové stránky WidSets na www.widsets.com, založit si účet, projít knihovnu a postupně objevovat jednu službu za druhou."

WidSets dovolují uživatelům vytvářet si vlastní knihovnu obsahů díky volnému výběru, - počínaje RSS kanály, přes blogovou poštu až k on-line fotoalbům, jež jsou mnohočetně přiřazovány kterémukoli mobilnímu přístroji vybavenému technologií Java(TM) nové generace. WidSets zajišťují aktualizace těchto obsahů a vytváří s webem symbiotický vztah, který umožňuje oběma médiím pracovat najednou.

WidSets je nezávislý webový prohlížeč určený pro mobilní telefony a přinášející na trh rozsáhlý soubor vlastností, které uživatele skutečně posadí do sedla. WidSets Templates dovolují uživatelům obsáhnout i své vlastní webové stránky či blogy, ať pro svou soukromou potřebu či pro další, jimi vybrané uživatele. Společné filtry umožňují komunitě rozšiřovat WidSets Library prostřednictvím upozorňování na nové obsahy, o kterých uživatel nevěděl. Uživatelské rozhraní WidSets funguje na principu "vyber a ulož", který zajišťuje operativnost během několika vteřin. To nejlepší nakonec - vytvoření účtu WidSets je zdarma a použití WidSets je optimalizováno pro minimální spotřebu dat.

"Chtěli jsme, aby používání WidSets bylo hračkou, proto jsme založili uživatelské rozhraní na skvěle vypadajících a dynamických mini-aplikacích s názvem widgets, automaticky přijímajících aktualizace z webových stránek, které jsou uživatelé zvyklí navštěvovat několikrát denně," pokračuje Dieter May. "Kdykoli jsou informace v komunitě, blogu či zpravodajství aktualizovány, widgets o tom uživateli podají zprávu, takže si uživatel může aktualizaci ihned zobrazit - bez ohledu na to, kde se právě nachází. A pokud uživatelé na WidSets nenaleznou své oblíbené webové služby, mohou si jednoduše sami widgets vytvořit, publikovat je, a sdílet tak obsah s ostatními."

WidSets rozšiřují dosah elektronických médií do mobilních telefonů, předávají obsahy a udržují spřízněnost komunity. WidSets jednoduše spojují lidi s tím, co mají nejraději.

zdroj: tiskové zprávy nokia

></div>

<a name= Komentáře jsou prozatím uzavřeny, jestli chcete něco říct, zeptat se nebo tak.. použijte v levém menu odkaz "kontakt" a pošlete soukromou zprávu.